Derpibooru Community Collab is back! Join our annual collaborative mega-picture featuring your characters. Learn more here.

Viewing last 25 versions of comment by Barry Tone on image #2917378

Barry Tone
My Little Pony - 1992 Edition
An Artist Who Rocks - 100+ images under their artist tag
Artist -

Needs to know Hebrew.
Remember that Andy Griffith Show episode where Aunt Bee buys a freezer full of cheap Beef or Steak (I forget which) and then doesn't have a place to store it.

But then again, I just got done buying discounted Organic Frozen Yogurt; about $75 worth (75 pints, roughly) that would have otherwise cost about $338. The differences are that I have a place to keep it, Mother would have wanted to get Ice Cream every week if I hadn't found this, and it's all affordable.

But I'm probably talking about a more dramatic difference in price over 1 year; $75 vs about $175 to buy a half gallon of ice cream every week. The food quality's better, too; it's more satisfying, beside also having probiotics.
No reason given
Edited by Barry Tone
Barry Tone
My Little Pony - 1992 Edition
An Artist Who Rocks - 100+ images under their artist tag
Artist -

Needs to know Hebrew.
Remember that Andy Griffith Show episode where Aunt Bee buys a freezer full of cheap Beef or Steak (I forget which) and then doesn't have a place to store it.

But then again, I just got done buying discounted Frozen Yogurt; about $75 worth (75 pints, roughly) of Organic Frozen Yogurt that would have otherwise cost about $338. The differences are that I have a place to keep it, Mother would have wanted to get Ice Cream every week if I hadn't found this, and it's all affordable.

But I'm probably talking about a more dramatic difference in price over 1 year; $75 vs about $175 to buy a half gallon of ice cream every week. The food quality's better, too; it's more satisfying, beside also having probiotics.
No reason given
Edited by Barry Tone
Barry Tone
My Little Pony - 1992 Edition
An Artist Who Rocks - 100+ images under their artist tag
Artist -

Needs to know Hebrew.
Remember that Andy Griffith Show episode where Aunt Bee buys a freezer full of cheap Beef or Steak (I forget which) and then doesn't have a place to store it.

But then again, I just got done buying about $75 worth (75 pints, roughly) of Organic Frozen Yogurt that would have otherwise cost about $338. The differences are that I have a place to keep it, Mother would have wanted to get Ice Cream every week if I hadn't found this, and it's all affordable.

But I'm probably talking about a more dramatic difference in price over 1 year; $75 vs about $175 to buy a half gallon of ice cream every week. The food quality's better, too; (it's more satisfying, taste) beside also having probiotics.
No reason given
Edited by Barry Tone
Barry Tone
My Little Pony - 1992 Edition
An Artist Who Rocks - 100+ images under their artist tag
Artist -

Needs to know Hebrew.
Remember that Andy Griffith Show episode where Aunt Bee buys a freezer full of cheap Beef or Steak (I forget which) and then doesn't have a place to store it.

But then again, I just got done buying about $75 worth (75 pints, roughly) of Organic Frozen Yogurt that would have otherwise cost about $338. Only tThinge differences are that I have a place to keep it, and Mother would have wanted to get Ice Cream every week if I hadn't found this.

I
, and it's all affordable, though.

But then again, I'm probably talking about a more dramatic difference in price over 1 year; $75 vs about $175 to buy a half gallon of ice cream every week. The food quality's better, too (more satisfying taste) beside also having probiotics.
No reason given
Edited by Barry Tone
Barry Tone
My Little Pony - 1992 Edition
An Artist Who Rocks - 100+ images under their artist tag
Artist -

Needs to know Hebrew.
Remember that Andy Griffith Show episode where Aunt Bee buys a freezer full of cheap Beef or Steak (I forget which) and then doesn't have a place to store it.

But then again, I just got done buying about $75 worth (75 pints, roughly) of Organic Frozen Yogurt that would have otherwise cost about $338. Only thing is I have a place to keep it, and Mother would have wanted to get Ice Cream every week if I hadn't found this.

It's all affordable, though. But then again, I'm probably talking about a more dramatic difference in price over 1 year; $75 vs about $175 to buy a half gallon of ice cream every week.
No reason given
Edited by Barry Tone
Barry Tone
My Little Pony - 1992 Edition
An Artist Who Rocks - 100+ images under their artist tag
Artist -

Needs to know Hebrew.
Remember that Andy Griffith Show episode where Aunt Bee buys a freezer full of cheap Beef or Steak (I forget which) and then doesn't have a place to store it.

But then again, I just got done buying about $75 worth (75 pints, roughly, I didn't count exactly) of Organic Frozen Yogurt that would have otherwise cost about $338. Only thing is I have a place to keep it, and Mother would have wanted to get Ice Cream every week if I hadn't found this.

It's all affordable, though. But then again, I'm probably talking about a more dramatic difference in price over 1 year; $75 vs about $175 to buy a half gallon of ice cream every week.
No reason given
Edited by Barry Tone
Barry Tone
My Little Pony - 1992 Edition
An Artist Who Rocks - 100+ images under their artist tag
Artist -

Needs to know Hebrew.
Remember that Andy Griffith Show episode where Aunt Bee buys a freezer full of cheap Beef or Steak (I forget which) and then doesn't have a place to store it.

But then again, I just got done buying about $75 worth (75 pints, roughly, I didn't count exactly) of Organic Frozen Yogurt that would have otherwise cost about $338. Only thing is I have a place to keep it, and Mother would have wanted to get Ice Cream every week if I hadn't found this.

It's all affordable, though. But then again, I'm probably talking about a more dramatic difference in price over 1 year; $75 vs about $175 to buy a half gallon of ice cream every week.
No reason given
Edited by Barry Tone
Barry Tone
My Little Pony - 1992 Edition
An Artist Who Rocks - 100+ images under their artist tag
Artist -

Needs to know Hebrew.
Remember that Andy Griffith Show episode where Aunt Bee buys a freezer full of cheap Beef or Steak (I forget which) and then doesn't have a place to store it.

But then again, I just got done buying about $75 worth (75 pints) of Organic Frozen Yogurt that would have otherwise cost about $338. Only thing is I have a place to keep it, and Mother would have wanted to get Ice Cream every week if I hadn't found this.

It's all affordable, though. But then again, I'm probably talking about a more dramatic difference in price over 1 year; $75 vs about $175 to buy a half gallon of ice cream every week.
No reason given
Edited by Barry Tone
Barry Tone
My Little Pony - 1992 Edition
An Artist Who Rocks - 100+ images under their artist tag
Artist -

Needs to know Hebrew.
Remember that Andy Griffith Show episode where Aunt Bee buys a freezer full of cheap Beef or Steak (I forget which) and then doesn't have a place to store it.

But then again, I just got done buying about $75 worth of Organic Frozen Yogurt that would have otherwise cost about $338. Only thing is I have a place to keep it, and Mother would have wanted to get Ice Cream every week if I hadn't found this.

It's all affordable, though. But then again, I'm probably talking about a more dramatic difference in price over 1 year; $75 vs about $175 to buy a half gallon of ice cream every week.
No reason given
Edited by Barry Tone
Barry Tone
My Little Pony - 1992 Edition
An Artist Who Rocks - 100+ images under their artist tag
Artist -

Needs to know Hebrew.
Remember that Andy Griffith Show episode where Aunt Bee buys a freezer full of cheap Beef or Steak (I forget which) and then doesn't have a place to store it.

But then again, I just got done buying about $75 worth of Organic Frozen Yogurt that would have otherwise cost about $338. Only thing is I have a place to keep it, and Mother would have wanted to get Ice Cream every week if I hadn't found this.
No reason given
Edited by Barry Tone